licznik
Zebraliśmy 145528
podpisów pod petycją
MEDIA O NAS
Sławomir Skiba w programie TVP INFO „Minęła 8”.

Redaktor naczelny magazynu „Polonia Christiana” mówił o akcji „Polonia Semper Fidelis” w programie „Minęła 8” na antenie TVP Info. „W obliczu tych wątpliwości i niekatolickich – można powiedzieć – wykładni niektórych episkopatów, jako wierni świeccy Kościoła katolickiego zwracamy się do naszych pasterzy, aby potwierdzili to tradycyjne nauczanie Kościoła. Zwłaszcza, że kwestie poruszane w adhortacji i cały ten problem żywo nas dotyczą, jako świeckich żyjących w związkach małżeńskich, wychowujących dzieci, pragnących je wychowywać tak jak tego zostaliśmy nauczeni” – powiedział. Zachęcamy do obejrzenia programu (wypowiedź red. Skiby od 37:36)


Krystian Kratiuk w programie „Warto rozmawiać”

Redaktor naczelny PCh24.pl mówił o akcji „Polonia Semper Fidelis” w programie Jana Pospieszalskiego na TVP1. "Wszyscy, tak jak tutaj siedzimy, byliśmy kiedyś na Mszy Świętej ślubnej. I tam padają zawsze słowa Jezusa Chrystusa: „co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela>. Nasi biskupi te słowa doskonale znają” – powiedział, dodając, że to właśnie chęć wsparcia polskich pasterzy i wzmocnienia ich głosu przez świeckich wiernych była główną motywacją dla twórców petycji. Zachęcamy do obejrzenia programu (wypowiedź red. Kratiuka od 49:12)


Sławomir Skiba na antenie wPolsce.pl o Polonia Semper Fidelis: wsparcie dla pasterzy Kościoła


Warszawska Gazeta o naszej akcji„Ponad 145 tys. wiernych podpisało się pod petycją z prośbą do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, o potwierdzenie przez polskich biskupów tradycyjnej nauki Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa. (...) Zbiórka podpisów to odpowiedź na niepokojące interpretacje w niektórych krajach adhortacji papieża Franciszka Amoris Laetitia”, poinformował tygodnik „Warszawska Gazeta”.


LifeSiteNews.com z podziwem o polskich katolikach

O naszej akcji napisał jeden z najważniejszych portali dla katolików na świecie! Anglojęzyczny portal LifeSiteNews.com poświęcił akcji Polonia Semper Fidelis aż dwa artykuły. W pierwszym Dorothy Cummings McLean zwraca uwagę na przywiązanie sygnatariuszy petycji do nauczania katolickiego, które potwierdził swoimi pismami Jan Paweł II. W drugim artykule Krystian Kratiuk z PCh24.pl pisze o ogromnym sukcesie jakim jest zebranie 140 tys. podpisów pod pierwszą tego typu petycją w historii polskiego Kościoła.

Lifesitenews.com Lifesitenews.com
Znany watykanista o akcji Polonia Semper Fidelis i kryzysie w Kościele

O akcji Polonia Semper Fidelis - czyli petycji i apelu skierowanym do Episkopatu Polski z prośbą o potwierdzenie tradycyjnej nauki Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa i praktyki udzielania sakramentu Komunii Świętej - wspomina Edward Pentin na amerykańskim portalu National Catholic Register. Watykanista pisze także o ważnej konferencji zaplanowanej na kwiecień w Rzymie.

PCh24.pl
„Do Rzeczy” o akcji Polonia Semper Fidelis: potwierdzenie wierności nauce Kościoła

Inicjatywa ma na celu zatrzymanie spirali niedomówień, błędów i nieporozumień w praktyce duszpasterskiej. Podpisanie petycji może być dla świeckich wiernych nie tylko potwierdzeniem ich oddania nauczaniu papieża z Polski, ale także moralnym drogowskazem dla ich otoczenia – tak portal tygodnika Do Rzeczy pisze o dynamicznie rozwijającej się akcji „Polonia Semper Fidelis”.

PCh24.pl
Portal WPolityce.pl o wielkiej akcji świeckich katolików. „Zebrano ponad 100 tys. podpisów”

Skąd pomysł apelu do polskich hierarchów, by potwierdzili, że Kościół katolicki nadal naucza tego, czego nauczał od niemal 2000 lat? Wynika to z faktu, że w innych krajach biskupi oficjalnie głoszą już coś innego. Nieprecyzyjne sformułowania zawarte w adhortacji apostolskiej Franciszka „Amoris laetitia” spowodowały odmienne interpretacje owego dokumentu. Głównym punktem spornym stała się możliwość udzielania Komunii osobom rozwiedzionym i pozostającym z ponownych związkach.

WPolityce.pl
Czy Polska pozostanie wierna?Podpisani pod petycją ufają, że polscy biskupi po raz kolejny staną w obronie nauczania Kościoła i duchowego dziedzictwa św. Jana Pawła II. Jak twierdzą w przywołanym apelu, taka postawa może zachęcić biskupów z innych krajów do głoszenia tradycyjnej nauki Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa.

Warszawska Gazeta
FRONDA.PL: Podpisz petycję do abp. Gądeckiego w sprawie Amoris laetitia

Zachęcamy naszych czytelników do podpisania tej petycji, by Episkopat Polski otrzymał od wiernych jasny znak: Polacy są wierni niezmiennemu nauczaniu Kościoła opartemu na jasnych słowach naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Fronda.pl
Portal z USA pisze o inicjatywie Polonia Semper Fidelis. A polskie media katolickie? Milczą!

Amerykański portal ChurchMilitant.com informuje swoich czytelników o akcji Polonia Semper Fidelis (Polska Zawsze Wierna). Serwis zauważa, że polscy świeccy w ramach inicjatywy ślą petycje do biskupów, prosząc ich o potwierdzenie nauczania Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa i zachowanie kraju od błędów szerzących się chociażby tuż za zachodnią granicą Polski – w Niemczech.

PCh24.pl
Polscy katolicy wciąż dołączają do Polonia Semper Fidelis. Kto pisze o akcji, a kto wciąż milczy?

Zauważyły ją zagraniczne katolickie portale internetowe i publicyści znani z ich łam, a swój podpis pod petycją Polonia Semper Fidelis złożyło już ponad 60 tys. polskich katolików. To jednak niestety nie skłoniło zbyt wielu polskich mediów do poinformowania o apelu skierowanym do Episkopatu Polski z prośbą o potwierdzenie tradycyjnej nauki Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa.

PCh24.pl
Stańmy w obronie małżeństwa. Niech Polska pozostanie wierna Chrystusowi!

Polonia Semper Fidelis – pod takim hasłem rozpoczyna się akcja wiernych skierowana do Pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce. To synowska prośba o potwierdzenie tradycyjnej nauki Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa. Polski episkopat wciąż pracuje nad interpretacją adhortacji apostolskiej „Amoris Laetitia”, a zdecydowany głos wiernych może dodać biskupom otuchy.

Dzienniknarodowy.pl
Już 40 tysięcy katolików podpisało się pod petycją “Polonia Semper Fidelis”. Dołącz do akcji w obronie nierozerwalności małżeństwa

Polonia Semper Fidelis to akcja katolików do polskich biskupów. W świecie katolickim nie milkną głosy oburzenia związane ze stanowiskiem papieża Franciszka dotyczącym liberalizacji katolickiej nauki o małżeństwie. Apel w sprawie interpretacji adhortacji apostolskiej „Amoris Laetitia” podpisało już ponad 40 tys. katolików.

Medianarodowe.pl
Tysiące katolików stanęło w obronie nierozerwalności małżeństwa

Trwa kampania Polonia Semper Fidelis, w której zbierane są podpisy pod petycją do abp. Stanisława Gądeckiego, by potwierdził tradycyjną naukę Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa. Akcja jest konsekwencją kontrowersyjnych interpretacji adhortacji apostolskiej „Amoris Laetitia”, jakie ukazały się w niektórych krajach.

Kresy.pl
Sławomir Skiba na antenie wPolsce.pl o Polonia Semper Fidelis: wsparcie dla pasterzy Kościoła

Już blisko 100 tys. polskich katolików podpisało apel skierowany do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. abpa Stanisława Gądeckiego z prośbą o zachowanie katolickiego nauczania w sprawie małżeństwa i rodziny. O akcji Polonia Semper Fidelis mówili na antenie telewizji wPolsce.pl Sławomir Skiba (wiceprezes Stowarzyszenia im. ks. Piotra Skargi) oraz Jerzy Kwaśniewski (prezes Ordo Iuris).

PCh24.pl